Czym jest gospodarka o obiegu zamkniętym?
Gospodarka o obiegu zamkniętym opisuje recykling surowców i naprawę produktów w celu zrównoważonego unikania odpadów i zmniejszenia zapotrzebowania na nowe surowce. W ten sposób istniejące produkty i surowce mogą być wykorzystywane tak długo, jak to możliwe. Chroni to środowisko i obniża koszty produkcji i działania, ponieważ kolejnych partii surowców nie trzeba wydobywać czy kupować oraz można utylizować mniej odpadów.
Zmniejsza się również emisja CO2.
Wspomagamy naszych Klientów w przejściu do gospodarki o obiegu zamkniętym
Wyszukujemy i przekształcamy uwarunkowania lokalizacyjne i produkcję klienta w bezpośrednie korzyści i zalety – poprzez wykorzystanie pozostałości produkcyjnych lub lokalne pozyskiwanie paliw z bio-pozostałości.
Zrównoważony rozwój dzięki gospodarce o obiegu zamkniętym
Aspekty ekonomiczne i społeczne to również korzyści dla Klientów, którzy zyskują w oczach świadomych klientów.
W czasach stale rosnących cen energii i ograniczonych zasobów, firmy czerpią korzyści z recyklingu materiałów, których powstawania jest na etapie produkcji często nieuniknione. Ponowne wykorzystanie przyczynia się do odzyskania energii, która może być ponownie wykorzystana do produkcji lub ogrzewania.
Im więcej takich koncepcji będzie identyfikowanych, tym więcej zrealizować można oszczędności, które mogą zaoszczędzić wydatki lub przyczynić się do długoterminowego rozwoju firmy.
Rozwiązania techniczne w zakresie dostaw energii
Wytwarzanie energii jest stałym wyzwaniem w każdej branży. Każda firma ma indywidualne wymagania i może mieć własną koncepcję zaopatrzenia w energię. Nowoczesne technologie oferowane przez GETEC umożliwiają produkcję i ponowne wykorzystanie energii w sposób zrównoważony i opłacalny.
Popularnym rozwiązaniem jest kogeneracja z wykorzystaniem elektrociepłowni (CHP). Odpady z procesów produkcyjnych są wykorzystywane do generowania użytecznej energii cieplnej i mechanicznej, która napędza produkcję lub może być wykorzystywana do produkcji prądu i ogrzewania. To działanie zdecentralizowane i neutralne dla klimatu.
Szczególnie w sektorze nieruchomości należy ze szczególną dbałością zabezpieczyć dostawy ciepła. Tutaj również można zastosować jednostki kogeneracyjne. Dzięki połączeniu ich z systemem power-to-heat, nadmiar energii elektrycznej może być również przekształcany w ciepło. Rozwiązanie to ma charakter szczególnie zrównoważony, jeśli jest wspierane przez systemy fotowoltaiczne. Wahania w produkcji energii, które są nieuniknione w przypadku energii słonecznej, są równoważone przez jednostkę kogeneracyjną i system power-to-heat. Oznacza to, że nieruchomości są w pełni zabezpieczone pod katem dostaw ciepła.
Przykładowe projekty GETEC zrealizowane w modelu Waste-to Value i gospodarki o obiegu zamkniętym
Innowacje techniczne we wszystkich obszarach dostaw energii sprawiają, że gospodarka o obiegu zamkniętym jest nie tylko możliwa, ale też coraz łatwiejsza w realizacji.
GETEC stworzy dla Ciebie indywidualną koncepcję, która spełni Twoje wymagania energetyczne. Zajmiemy się wdrożeniem, uruchomieniem i konserwacją całego systemu. Przejście na model gospodarki o obiegu zamkniętym w Twojej firmie może być całkiem proste.
Dzięki GETEC Green Steam wykorzystujemy biopaliwa neutralne dla klimatu, na przykład z odpadów drzewnych lub materiałów do kształtowania krajobrazu. Przekonaj się sam o naszym potencjale w odniesieniu do specjalistycznych papierów Pfleiderer.
Dla klienta Haltermann Carless w Speyer opracowaliśmy rozwiązanie energetyczne, w którym szkodliwy dla klimatu gaz wentylacyjny z produkcji został wykorzystany do wytwarzania energii.
Tego typu przykładów jest wiele. Twoja firma i korzyści dla niej mogą być kolejnym.